Home News Tjetër tërmet sot, tme rrohen njerëzit, zgjohet të lemeritur, ja epiqendra dhe...

Tjetër tërmet sot, tme rrohen njerëzit, zgjohet të lemeritur, ja epiqendra dhe magnituda

625
0

Një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm, lëkundjet e të cilit janë ndjerë dhe në jugun e Shqipërisë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë të shkallës 4.5 Rihter, dhe lëkundja është regjistruar në orën 07:15 te mengjesit.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në jug të Kefalovrisit, ndërsa është ndjerë edhe në Sarandë