Home Menyre Jetese Të zhytur në borxhe, fëmijët me lot në sy: Shesim kërminj për...

Të zhytur në borxhe, fëmijët me lot në sy: Shesim kërminj për të mbajtur shpirtin gjallë

583
0

Nje familje me 4 anetare eshte zhytur ne borxhe ne Prrenjas per shkak te veshtiresive ekonomike qe ka hasur.
Kryefamiljari ka nderruar jete ndersa Selviona me tre femijet , Kristina 14 vjece,Elisabeta 12 vjece dhe Klajdi 8 vjec, kane frike se mos ju shembet shtepia.


Tek emisioni “Shqiptaret per shqiptaret 2” vajza thote:
“Nuk e prisja qe babai do te nderronte jete. Ai ishte nje yll per mua. Po benim detyrat kur babi na pyeti:”Ai mbaruat te keqen babi”. Ne i thame po i mabaruam, kur papritur ai u rrezua . E dinim qe i ishin bllokuar unazat po se imagjinonim kurre se do vdi.ste.
Fale komshinjve dhe ndihmes se tyre te cilet na bljejne librat e shkolles dhe veshje per vitin e ardhshem, buken mundohemi ta sigurojme vete duke shitur kermij dhe lule.


“Nuk kemi te ardhura , vetem mami merr 45 mije leke asisitence. Me ato lajme ujin dhe dritat se na i presin. Nuk e harrojme dot momentin e vde.kjes se babit, mamit i ra me keq. Kemi borxhe shume, shtepine me borxhe saqe kemi frike se do te vijne te na e prishin ata qe na kene dhen borxh. Vijne e kerkojne borxhin shpesh, tha Elisabeta.