Home News Rritja alarmante e shifrave, spitali po mbushet, Pipero trondit me deklaraten: Erdhi...

Rritja alarmante e shifrave, spitali po mbushet, Pipero trondit me deklaraten: Erdhi koha të bëhet detyrim ligjor mbajtja e…

667
0

Mjeku Pëllumb Pipero thote se me situaten qe shifrat po rriten frikshem, duke thyer rekorde, ka ardhur koha që mbajtja e maskës të bëhet me ligj

Unë them se ka ardhur momenti që të bëhet me detyrim ligjor mbajtja e maskës

Unë kam thënë se maska nuk duhet të përdoret në rrugë. Edhe sot them që të mos jetë e detyruar që të mbahet në rrugë, por nëse qytetarit nuk i bëhet shprehi dhe të mos mbajë maskë me vete, ne kete rast duhet të behet me detyrim edhe në rrugë.

Nëse nuk mbahet dot distanca, në markete në zyra dhe në çdo mjedis të mbyllur, maska duhet të bëhet me detyrim, tha mjeku, i ftuar në emisionin Zonë e Lirë