Home News Mjeku Pëllumb Pipero na la pa fjale: Mjaft më, 1 person i...

Mjeku Pëllumb Pipero na la pa fjale: Mjaft më, 1 person i prekur nga Koronavirusi nuk duhet që të rrijë….

1872
0

Mjeku i njohur Pellumb Pipero eshte shprehur se jo secili person i prekur nga covid-19 duhet te karantinohet. Ai gjate fjales se tij per perhapjen me tej ka thene se jo cdo person qe ka rezultuar me covid duhet te karantinohet vetem ne rastin ku njeriu ka simptoma te renda.

Mjeku ka kujtuar se personi qe del pozitiv por ska shenja nuk ka pse te qendroje ne Spital por duhet vetem te mbaje maske.

Në raste kur kemi të bëjmë me një person kontakti, pa shenja klinike, për mua le të vendosi vetem maskën dhe të vijojë aktivitetin si zakonisht. Të gjithë duhet të respektojmë udhëzimet që dalin nga ekspertët.

Shumë pak mund t’ua kalojnë së mundjen të rriturve. Nuk duhet absolutisht të vendosim fëmijët në panik. Ta heqim mendimin izolim për fëmijët. Pra, duhet ta shikojmë rast pas rasti