Home News Mjeku lë pa fjalë : Prit se skeni parë gjë akoma, ja...

Mjeku lë pa fjalë : Prit se skeni parë gjë akoma, ja se cfarë pritet të ndodhë tani në Korrik

294
0

Situata eshte bere e veshtire ne vendin tone. Cdo dite ka rritje te numrit te te infektuarve ndaj behuni te kujdesshem dhe ruani distancimin social.

Muaji qershor po mbyllet me bilancin qe nuk pritej ndaj kjo eshte nje alarm per te gjithe pasi numri eshte ne rritje dhe kjo nuk eshte nje loje ndaj duhet te ruhemi sa te mundemi

Por ja si ka qene reagimi i ekspertëve të shëndetësisë, të cilët kërkojnë reflektimin e popullatës, veçanërisht të atyre qytetarëve që nuk besojnë në shifrat e dhe as në ekzistencën e Koronavirusit.

Ja se si shprehet Skënder Brataj: Kjo është gjëja më absurde që po ndodh në këtë vend, ndërkohë që e gjithë bota është në këtë situatë, ashtu si edhe Ballkani.