Home News Mbërrin me urgjencë gruaja tek infektivi, ishte rëndë, familja me dhimbjen në...

Mbërrin me urgjencë gruaja tek infektivi, ishte rëndë, familja me dhimbjen në zemër, ja ku e mori virusin

203
0

Teksa nuk ka dale ende raportimi ditor per shifrat e te prekurve ne 24 oret e fundit, raportohet se një 86-vjeçare nga Peshtani i Cakranit në Fier është nisur me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë në orët e para të mëngjesit, pasi ka rezultuar pozitive me Koronavirus

E moshuara është paraqitur me komplikacione shëndetësore dhe shenja të virusit, çka ka detyruar mjekët të bejne tamponin

Pas daljes së rezultatit e moshuara, nën masa të forta sigurie është nisur drejt Tiranës ku mësohet se ka mbërritur rreth orës 04:00 të mëngjesit.

Nga hetime të rastit, paraprakisht është mësuar se e moshuara ka qenë për vizitë tek nipi i saj në Tiranë i cili ka rezultuar pozitiv me Covid 19.