Home News Ky 5 vjeçar do ju preki në shpirt/ Pasi mjekët i shpëtuan...

Ky 5 vjeçar do ju preki në shpirt/ Pasi mjekët i shpëtuan jetën ai bën për ta gjënë më të bukur në botë

583
0

Një djale 5 vjeçar ka mbledhur nga një fond bamirësie më shumë se 1 milion paund për t’ia dhuruar spitalit që i shpëtoi jetën kur ishte i vogël.

Tony Hudgell nga Kent, ne Britani humbi të dyja këmbët e tij vetëm 5 javë pas lindjes, kjo për shkak se prinderit e kishin rr ahur.

Tani ai përdor paterica dhe dy këmbëi i ka me pro teza. Mamaja e cila e adoptoi 5 vjeçarin shprehet se pavarësisht se Tony kishte një fillim të vështirë, tashmë ai është një fëmijë i lumtur.

Tony u frymëzua nga veterani Tom Moore i cili për 100 vjetorin e tij premtoi se do të bënte 100 xhiro rreth shtëpisë të tij. Me këtë sfidë ai mblodhi 1 mln paund , më pas për t’ia dhuruar qendrës spitalore Britanike, NHS