Home News Greqia s’gjen qetësi! Dy tërmete te fuqishme në pak minuta lëkundin vendin

Greqia s’gjen qetësi! Dy tërmete te fuqishme në pak minuta lëkundin vendin

501
0

Dy tërmete në pak minuta janë shënuar mbreme rreth mesnates në Kretë të Greqisë. Sipas të dhënave që raporton EMSC tërmeti i parë është ndjerë në orën 23:34 dhe ka qenë me magnitudë 4.4.

Pak më vonë në oren 00:17, po me orën lokalë është ndjerë një lëkundje me magnitudë 4.5 Rihter. Thellësia fokale u mat në 15 dhe 20 km.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale apo edhe njërëzore nga tërmetet.

Kujtojmë se Greqia pothuajse çdo ditë lëkundet nga tërmete të tillë. Fatmirësisht, deri më tani nuk ka patur asnje problem