Home News Frika ka kapluar vendin nga koronavirusi/ Do rikthehemi në karantinë? Edi Rama...

Frika ka kapluar vendin nga koronavirusi/ Do rikthehemi në karantinë? Edi Rama e thotë troç

479
0

Nëpërmjet një dalje të posaçme Kryeministri Edi Rama foli për situatën që është krijuar nga COVID-19 keto dite ne Shqiperi. Ai përjashtoi mundësinë e rikthimit të vendosjes sërish të karantinës, por paralajmëroi se nëse situata nuk do të përmirësohet për sa i përket shifrave ditet e fundit se epidemisë, mbyllja nuk do të shmanget.

Nëse do të vazhdojmë kështu, fatkeqësisht do të na duhet të rimbyllemi dhe të përballojmë edhe njëherë pasojat e plagëve që morëm nga mbyllja e parë, por nuk dua ta zgjas me këtë, sepse kam bindjen se ende e kemi në dorë ta kontrollojmë situatën, tha Kryeministri Rama