Home Shendet Eliminoni gurët në veshka me këtë përzierje në vetëm 8 ditë

Eliminoni gurët në veshka me këtë përzierje në vetëm 8 ditë

855
0

Veshkat janë ndër organet më të rëndësishme të trupit të njeriut që kryejnë funksione jetësore. Kështu, ata duan një kujdes të madh për t’i mbajtur larg nga sëmundjet apo infeksionet. Sipas ekspertëve, vetme në SHBA sëmundjet e veshkave vrasin më shumë njerëz se sa kanceri i gjirit apo i prostatës.

Faktorët më të zakonshëm të rrezikut për sëmundjen e veshkave janë: diabeti, presioni i lartë i gjakut, pirja e duhanit, obeziteti dhe sëmundjet kardiovaskulare. Ata nuk filtrojnë vetëm gjakun nga toksinat, por gjithashtu pastrojnë lëngun shtesë nga trupi, menaxhojnë nivelet e elektroliteve, rregullojnë nivelet e hormoneve të gjakut, rregullojnë presionin e gjakut, krijojnë qeliza të reja të kuqe të gjakut dhe i mbajnë kockat të forta.

Gurët në veshka janë depozita të forta që formohen brenda veshkave tuaja dhe ato mund të shkaktojnë probleme serioze. Përbëhen nga kripërat minerale dhe acidet. Mënyra e të ushqyerit ka shumë rëndësi sepse është një ndër faktorët që ndikon në shfaqjen e tyre.
Por, nuk duhet të shqetësoheni, sepse në këtë artikull ne do t’ju tregojmë se si të përgatisni një recete shumë të fuqishme në shtëpi. Mjafton të ndiqni udhëzimet, sepse është shumë e lehtë si në përbërës ashtu edhe në përgatitje.

Përbërësit:

100 ml birrë.
100 ml vaj ulliri.
100 ml lëng limoni.

Përgatitja dhe përdorimi:
Shtoni të gjithë përbërësit në një shishe qeli. Shkundeni shishen mirë që të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.
Konsumoni 50 ml çdo mëngjes nga ky ilaç me stomakun bosh. Përdoreni rregullisht për 8 ditë dhe do të do të vini re rezultate të mrekulleshme.