Home Shendet Dëgjoni Gjyshen! “Kurrë nuk pata Variçe në Këmbë” Tani ia mësova sekretin

Dëgjoni Gjyshen! “Kurrë nuk pata Variçe në Këmbë” Tani ia mësova sekretin

796
0

Interneti sot po na ofron gjithnjë e më shumë me botën dhe në këtë fushë, edhe dëshmitë shëndetësore janë pa fund. Muajt e fundit është bërë e famshme një gjyshe 87-vjeçare, e cila ka treguar se si ka arritur të shpëtojë qindra femra nga variçet, falë recetës bimore që do t’ju tregojmë më poshtë.

Vetë gjyshja ishte përballur herët në rininë e saj me këtë pro blem, pas shtatzanisë së parë.

Pasi kishte provuar il açe, trajtime të ndryshme specifike, ajo nuk ia kishte dalë dot mbanë, madje me lindjen e dytë ishte përke qësuar.

Derisa… Kishte takuar një grua të moshuar nga fshati i saj i lindjes, që i kishte dhënë asaj formulën që ta provonte në shtëpi.

Edhe pse me dys hime, ajo e kishte provuar për 6 javë rradhazi dhe rezultati ishte fantastik:

Variçet ishin z hdukur sikur të mos kishin qenë kurrë!

Më pas, ajo e ka përsëritur për çdo vit, me nga 1 muaj, me qëllim paran dalimi të variçeve dhe që prej asaj kohe, nuk iu shfaqën më asnjëherë, edhe pse lindi 6 fëmijë të tjerë.

Këtë vit, mbesa e saj e ndihmoi gjyshen që ta ndajë recetën anti-variçe me të gjithë në internet, në mënyrë që të përfitojnë të gjitha femrat. Mësojeni edhe ju…

PËRBËRËSIT:

1/2 filxhan tul Aloe Vera

Uthull molle

1/2 filxhan karota

UDHËZIME:

Ju duhet të prisni karotat imët dhe t’i vendosni në blender.

Shtoni Aloe Vera dhe përziejini deri sa të përfitoni masë homogjene.

Pastaj, shtoni uthull molle për të ndërtuar një masë më të butë.

Ruajeni atë në një enë të vogël e cila do t’jua bëjë të lehtë përdorimin.

Përhapni pak përzierje në zonat e pr ekura në këmbë dhe mbajini këmbët lart, për gjysmë ore.

Më pas, lajini me ujë të ftohtë.

Ky trajtim do të japë efekte të shpejta dhe të dukshme dhe do të trajtojë plotësisht shqe tësimin me kalimin e kohës.

Përdoreni për 6 javë rradhazi, ose më shumë nëse i keni shumë të dukshme variçet.

Përveçse do t’i z hdukë damarët e kapërcyer dhe me ngjyra, këmbët tuaja do të jenë super të hidratuara!

Për më tepër, masazhi do të jetë ndihmë e madhe, nëse kombinohet me këtë trajtim.

Megjithatë, nuk duhet të masazhoni direkt mbi variçe, por filloni të fërkoni këmbët me gishta, dhe ngadalë lëvizni drejt variçeve duke i shtypur butësisht.

Për efekt të mirë, ngrini këmbët në një kënd 45 gradë dhe të përdorni disa pika vaj esencial të cilat do të lehtësojnë procesin e masazhimit.

Ju mund të përdorni vaj esencial dëllinje, pasi ajo është një nxitëse e shkëlqyer, si dhe vaj esencial selvi, e cila redukton grumbullimin e lëngjeve fluide dhe ndihmon qarkullimin e gja kut.

TRETËSIRË ME UTHULLËN E MOLLËS

Uthulla e mollës ka disa vitamina, hekur, minerale që mund të ndihmojnë personat që kanë pro bleme me shfaqjen e variçeve apo pro bleme të tjera me venat.

Për ta përdorur uthullën e mollës, merreni një copë dhe lyejeni me uthullën e mollës dhe më pas kalojeni nëpër vendet ku janë shfaqur venat.

Përsëriteni këtë tretman dy herë në ditë për një muaj.

Ndërsa për rezultate edhe më të mira preferohet që edhe të konsumohet uthulla e mollës duke përzier 1 filxhan ujë dhe 2 lugë çaji, dy herë në ditë.

TRETËSIRË NGA HITHRA

Hithra është edhe një metodë tjetër e cila preferohet për këtë pro blem. Përdoreni në këtë mënyrë:

1 lugë hithra hidheni në 200 ml ujë, zieni në një temperaturë të ulët.

Ndajeni këtë sasi në tri pjesë pasi të jetë ftohur. Pijeni tri herë në ditë për rezultate më të mira.