“Humba 20 Kg vetëm me Limon”! Nuk e Besoja, por Ja si arrita me...

Dietologët më të mirë këshillojnë përherë përdorimin e limonit në shumicë ushqime, sidomos kur tashmë limonin mund ta...

Gjyshja më thoshte: “Lyeji flokët me këtë dhe do më kujtosh…” Tani e mësova...

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antiòksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por...

Doktorët janë habitur! Pini këto 2 përbërës për 7 ditë dhe do të humbisni...

Të biesh në peshë është një sfidë e madhe dhe një nga ëndrrat në sirtar si të meshkujve,...

2000 vjet mbahej fshehur! Futini këmbët për 15 minuta, heq lodhjen dhe shëron…

Uthulla, përveç se përdoret në gatim, mund të përdoret për të pastruar dhe hequr erën e padëshirueshme në...

Gjyshja më shpëtoi: “Ja si ti keqësh kallot nga këmbët dhe…” Brenda një nate...

Këmbët e plasaritura shkaktojnë një bezdi të madhe, sidomos ditëve të verës kur na duhet ti ekspozojmë më...

Përzieni Sodë Buke me Ujë! Uaaa, Çfarë i bën Flokëve, do Habiteni!

Soda e bukës, ose bikarbonat natriumi, është një produkt i zakonshëm që mund të gjendet në pothuajse të...

Do ndodhë me te vertet mrekullia! Përziejeni limon, piper dhe kripë dhe do më...

Ndonjehere ne shpenzojme shifra marram endese per t’u kuruar, duke harruar se disa receta mund t’i bejme vete...

Don't Miss