2000 vjet mbahej fshehur! Futini këmbët për 15 minuta, heq lodhjen dhe shëron…

Uthulla, përveç se përdoret në gatim, mund të përdoret për të pastruar dhe hequr erën e padëshirueshme në...

Gjyshja më thoshte: “Lyeji flokët me këtë dhe do më kujtosh…” Tani e mësova...

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antiòksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por...

Pija më e fuqishme popullore për veshka: Për dy javë shkrin gurët, i nxjerr...

Ilaçi më efikas, por njëherësh edhe më i lirë për të gjithë ata të cilët kanë probleme me...

“Vetëm mjaltë dhe kos”! Këtë verë edhe ‘gjyshja’ do të ç mendet pas kësaj...

Nuk është e nevojshme që të shkoni në sallone bukuri apo të shpenzoni shuma të mëdha parash, por...

Përzieni Sodë Buke me Ujë! Uaaa, Çfarë i bën Flokëve, do Habiteni!

Soda e bukës, ose bikarbonat natriumi, është një produkt i zakonshëm që mund të gjendet në pothuajse të...

Edhe mjekët i habiti! “Minus 3 kg pasi piva këto 2 përbërës për 7...

Me ardhjen e stinës së verës një nga dëshirat më të mëdha të femrave është të kenë një...

“Humba 20 Kg vetëm me Limon”! Nuk e Besoja, por Ja si arrita me...

Dietologët më të mirë këshillojnë përherë përdorimin e limonit në shumicë ushqime, sidomos kur tashmë limonin mund ta...

Do ndodhë me te vertet mrekullia! Përziejeni limon, piper dhe kripë dhe do më...

Ndonjehere ne shpenzojme shifra marram endese per t’u kuruar, duke harruar se disa receta mund t’i bejme vete...

Gjyshja më shpëtoi: “Ja si ti keqësh kallot nga këmbët dhe…” Brenda një nate...

Këmbët e plasaritura shkaktojnë një bezdi të madhe, sidomos ditëve të verës kur na duhet ti ekspozojmë më...

Dëgjoni Gjyshen! “Kurrë nuk pata Variçe në Këmbë” Tani ia mësova sekretin

Interneti sot po na ofron gjithnjë e më shumë me botën dhe në këtë fushë, edhe dëshmitë shëndetësore...

Don't Miss