E verdha e vezes eshte nje “Mbretereshe” e vertete, disa nga perfitimet qe nuk...

Doktorët gjithmonë kanë pasur një debat për të verdhën e vezës. Disa thonë se është e dë.mshme, e...

Edhe mjekët i habiti! “Minus 3 kg pasi piva këto 2 përbërës për 7...

Me ardhjen e stinës së verës një nga dëshirat më të mëdha të femrave është të kenë një...

Pija më e fuqishme popullore për veshka: Për dy javë shkrin gurët, i nxjerr...

Ilaçi më efikas, por njëherësh edhe më i lirë për të gjithë ata të cilët kanë probleme me...

Fletët e karotës më kurrë mos i hidhni: Ilaç i magjishëm për shumë komplikime

Në homeopati përdoret çaji nga fletët e karotës si diuretik për shërimin e sëmundjeve të veshkave dhe eliminimin...

Nese carcafet nuk ju ndricojne me nga bardhesia atehere ju po beni keto 4...

Megjithese carcafet nuk lahen si xhinset apo pulovrat , gjithsesi ato duhen lare po kaq shpesh sa veshjet...

“Vetëm mjaltë dhe kos”! Këtë verë edhe ‘gjyshja’ do të ç mendet pas kësaj...

Nuk është e nevojshme që të shkoni në sallone bukuri apo të shpenzoni shuma të mëdha parash, por...

Dëgjoni Gjyshen! “Kurrë nuk pata Variçe në Këmbë” Tani ia mësova sekretin

Interneti sot po na ofron gjithnjë e më shumë me botën dhe në këtë fushë, edhe dëshmitë shëndetësore...

“Dieta e Orizit” po Habit Mjekët: Nuk do Shëndosheni Më… as Pas 6 Vjetësh

Dieta e orizit ka lindur në fillim të viteve 1900 nga intuita e një mjeku gjerman Walter Kempner.

Me lëng limoni dhe të bardhë veze do ta bëni fytyrën tuaj të duket...

Ju nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj! Ne definitivisht nuk rekomandojmë...

Eliminoni gurët në veshka me këtë përzierje në vetëm 8 ditë

Veshkat janë ndër organet më të rëndësishme të trupit të njeriut që kryejnë funksione jetësore. Kështu, ata duan...

Don't Miss