Fermerët grekë nisin një letër qeverisë: Na duhen urgjent punetore nga Shqiperia per vjeljen...

Fermeret greke po kerkojne 7 mije punetore sezonale shqiptare per te vjelur frutat dhe perimet e tyre. Per...

E frikshme/ Mjeku del URGJENT: Po bëhen shkak për përhapjen më shumë të koronavirusit...

Kirurgu i njohur dhe ish-Ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri, me anë të një statusi ne Facebook ka deklaruar...

Tjetër tërmet sot, tme rrohen njerëzit, zgjohet të lemeritur, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm, lëkundjet e të cilit janë ndjerë dhe në...

Cfare po ndodh? 24 orët e fundit shenohet bilaci me i rende që nga...

Numri i rasteve të rejave me koronavirus në 24 orët e fundit ka shkuar në 42 persona. Nga...

E morem pagen e lu ftes, por pronari na kerkon t’ia kthejmë mbrapsht, qytetarja...

Ndërkohë që sot përfundoi edhe afati i bizneseve për të aplikuar për pagën e luftës, ka patur ankesa...

Paralajmërimi i madh i OKB: Shqipëria do të mbetet me 512 mijë banorë ne...

Zhvlerësimi i ndjeshëm ka ardhur brenda një viti (2019 kundrejt 2018). Kjo është nxitur si nga rënia e...

Asnjë zyrtar i korruptuar në burg, ambasadorja amerikanë plas bo.mbën

Deklaratave se asnjë zyrtar i korruptuar nuk është deri më tani në b.urg, ambasadorja e SHBA Yuri Kim,...

E ke tradhtuar ndonjëherë gruan? Qytetari jep përgjigjen që s’e priste askush

Zogu i Tironës vijon me intervistat dhe humorin e tij çdo mëngjes në Ora News. Sot ai ka...

Si do jetë moti në Qershor? Meteorologu jep lajmin e papritur: Bëhuni gati

Meteorologu i MeteoAlb, Hakil Osmani, në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin Rudina në Tv Klan, tha se...

Po licia kërkon ndihmën e qytetareve, ju lutem kush ka informacion të telefonojë, ja...

Po licia ka dhënë sot një njoftim lidhur me ngjarjen e rëndë qe ndodhi dje ku një 65-vjeçar...

Don't Miss