Home News Alarm tek Infektivi/ Shefja e Epidemiologjisë e tronditur, del urgjent dhe shokon...

Alarm tek Infektivi/ Shefja e Epidemiologjisë e tronditur, del urgjent dhe shokon me deklaraten: E rende…

725
0

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini ka lëshuar një deklaratë tronditëse në emisionin Real Story, ku theksoi se gjendja e të shtruarve te Infektivi dhe atyre që janë në intubim është teper e rëndë.

Gjendja e të shtruarve është e shume e rèndë. Ata që janë në intubim janë të gjithë në gjendje të rèndë. E theksoj që transmetimi është në të njëjtat nivele. Agresívitieti është më i madh. Vírusi i përshtatet ambientit, gjen terren për tu fuqizuar. Sa më shumë persona të jenë të ínfektuar në një ambient të caktuar aq më e lartë është virulenca, tha Eugena Tomini në emisionin Real Story